Çamlıca Camii

Çamlıca Camii

2019 R.S.R. Üç Aylar Üçüncü Cuma B.Çamlıca Camii’nden EYYUB Sultan ve SELADIN Camiiler ile bütün YÜCE Gönüllerin duaları ile buluşturan Rabbimize Hamd ederim. N . S .

Çamlıca Camii, Türkiye’nin İstanbul şehrinde yer alan bir camidir. Çamlıca, Üsküdar’da yapımına 29 Mart 2013’te başlanan cami, cumhuriyet tarihinin en büyük camisidir. 37.500 kişilik kapasiteli 10 bini kapalı, 5 bini avludan oluşmak üzere 15 bin metrekarelik alana sahiptir. Proje için yarışma yapılmış ancak proje Mimar Hacı Mehmet Güner tarafından hazırlanmıştır. Kahramanmaraş’ta yaptığı caminin dönemin Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından beğenilmesi üzerine Güner, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müşaviri olarak İstanbul’a atandı ve ekibiyle birlikte projeyi çizmeye başladı. İstanbul’un her yerinden görülen, toplamda 6 minaresi olan camiye ulaşım için 3 km’lik tünel yapılacaktır.

7 Mart 2019 tarihinde Regaip Kandili’ne denk gelen günde cami hizmete açılmıştır.

Şehzademiz  ( T.C. YARGI ONAYLI ) Nazım SİYAVUŞOĞLU  2019 Mart ayının üçüncü Cuma namazını Çamlıca Camii’ni ziyeret ederek eda etmiştir.