Hürrem tablosu Osmanlı hanedanına geçti

Tetiana Müsevitoğlu’nun “Hürrem” isimli yağlıboya tablosu, Osmanlı Hanedan mensubu Nazım Siyavuşoğlu’nun oldu.

fft64_mf1273359

Tasarımları Modacı Koray Erkan’a ait “Hürrem’in Haremi Defilesi” Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu ev sahipliğinde, 2 Ocak akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açık artırmaya çıkarılan Tetiana Müsevitoğlu’nun “Hürrem” isimli yağlıboya tablosu, Osmanlı Hanedan mensubu Nazım Siyavuşoğlu’nun oldu.

Modacı Koray Erkan, düzenlenen defile sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında ” Ben henüz 17 yaşındayım, moda dünyasında sizlerin desteği ile yer almak istiyorum” dedi. Defileye Tuğba Özay da destek verdi.

Açılışta Lions adına konuşan Ln. Nesibe Müsevitoğlu, da, ” Hayvanlar yararına düzenlediği defile ile kamuoyunda adını duyuran Koray Erkan, küçük yaşına rağmen, toplumsal konulara da duyarlı bir modacı. Bu defilesini de Lions adına düzenlerken, kolleksiyonunu çevreye duyduğu hassasiyet ile geri dönüşüm projesi olarak tasarladı. Modacımız, kadınlarımıza fırsat verilse ne denli başarılı olabileceklerinden yola çıkarak, Osmanlı’da güçlü kadını temsil eden Hürrem Sultan ve Haremi defile sunumunda konsept olarak belirledi. Ancak tamamen bir hayal ürünü olarak defileyi kurguladı” dedi.

Defile sonunda Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu Başkanı Ln. Ercüment Yüceler tarafından organizasyona destek verenlere teşekkür belgeleri verildi.

Gecede Ukrayna’dan gelerek Türkiye ’ye yerleşen, Kiev Akademisi mezunu ressam Tetiana Müsevitoğlu’nun “Hürrem” isimli yağlıboya tablosu, Liay eğitim bursları yararına açık artırmaya çıkarıldı. Hanedan mensubu, sultan torunu Nazım Siyavuşoğlu tablonun sahibi oldu. (dha)